1993'te doğan yazarımız Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olmuştur.  Eğitimde Görme Engelliler, Engelli Kadın ve  Engelsiz Erişim dernekleri  gibi hak temelli bir yaklaşımla faaliyet  yürüten çeşitli STK'larda aktif olarak yer almaktadır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası  gençlik toplantılarına katılarak engellilik meselesinin bu platformlarda dile getirilmesine katkı sağlamaya çalışmaktadır. Disiplinler arası okumayı ve düşünmeyi seven yazar dergimizdeki yazılarında da okurlarımıza bu perspektiften ulaşma çabasındadır.

Yazara 

psybahar@gmail.com 

adresinden ulaşabilirsiniz. 

1987 yılında Ankara’da doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2010 yılında mezun olmuş, sonrasında aynı üniversitede klinik psikoloji yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. Şu anda Ankara’da özel bir muayenehanede klinik psikolog olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, Engelli Kadın Derneği’nde aktif bir şekilde görev almakta ve Avrupa’da engellilerin bağımsız yaşam hakkı konusunda çalışmalar yapan European Network on Independent Living (ENIL – Avrupa Bağımsız Yaşam Ağı) bünyesindeki Gençlik Ağı’nda yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Toplumsal sorunların, bireylerin ruhsallığı üzerindeki etkisini göz önünde bulunduran Beyza Ünal, yazılarında engelliliğin sosyal boyutları kadar engelliliğin, engelli bireylerin iç dünyalarındaki yansımalarına da değinmektedir.
Yazara
beyzaunal7@gmail.com
adresinden ulaşabilirsiniz.

1986 yılında Ankara’da doğmuştur. Profesyonel öğrencilik yaşamına Anadolu üniversitesi felsefe bölümünde devam etmektedir.  
Engelsiz Erişim Grubu’nun Ankara temsilciliğini yapmıştır. Müzikle yakından ilgilenmektedir. Bir dönem Grup Tepetaklak’ta bağlamacı olarak görev almıştır. farklı grup ve sanatçıların çalışmalarına bağlama, gitar, ney, flüt  gibi enstrümanlarla katkı sunmuştur. Müzikal çalışmalarına Grup Devinimde devam etmektedir. Edebiyatla,  sanat sepet işleriyle haşır neşir olmak ve tembellik hakkını sonuna kadar  kullanmak en büyük keyiflerindendir. Halen Engelsiz Erişim Derneği ve değişik platformlarda faaliyetlerine devam etmektedir.

Yazara,
buraksari2014@gmail.com
e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

24.08.1982 yılında İstanbul'da doğdu. 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi'nden İngilizce Öğretmenliği sertifikası aldı. Mezun olduğu yıldan itibaren özel eğitim alanında çalışmaktadır. 2014  yılında Özel Eğitim alanında Uzman Öğretici sertifikası aldı. Şu anda İstanbul Üniversitesi Engellilik Araştırmaları yüksek lisans programında öğrenimine devam etmektedir. Aynı zamanda Altı Nokta Körler Vakfı'nda eğitimci olarak çalışmaktadır.
Yazara,
canancam@gmail.com
e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

1979 yılında doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerini Çift Ana Dal öğrencisi olarak bitirdikten sonra, Bilişsel Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Ardından da 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yetişkin Eğitimi Alanında Doktorasını tamamlayan Yılmaz, aynı zamanda Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı GETEM'in direktörlüğünü yürütüyor. Ayrıca doktorasını tamamladıktan sonra, üniversitelerde kısmi zamanlı olarak engellilik üzerine dersler veriyor. Yazarımız bunun yanında, Engelsiz Erişim Derneği Başkanı. Sesli Betimleme Derneği’nde de aktif çalışmalarına devam ediyor.
Yazara,
engin_yilmaz@yahoo.com
 e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

1977 yılında Ardahan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’in Aliağa ilçesinde tamamladı. Uzunca bir süre anlaşılamayan bir sebeple 11 yaşında görmesini kaybetti. Altun’un giderek daha da artan görme kaybına, 22 yaşında bacaklarındaki hareket kısıtlılığı eklendi.  Tüm bunların nedeni NMO (Nöromiyelitis Optika-Devic) hastalığı olarak açıklandı. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra, avukatlık stajı sırasında bu mesleğin kişiliği ile örtüşmediğini fark etti. Avukatlığı bir kenara koyup tekrar sınava giren yazarımız, Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nü kazandı. Ancak yazarımız şöyle diyor: “NMO’nun yapabileceği kötü sürprizleri göz önüne aldığımda, okul sonrası öğretmen olabilmek için engellilerin girdiği söylenen kuruldan ‘olur’ alamayacağımdan korkarak bu hayalimden vazgeçtim”. Altun, Maliye Bakanlığı’nın engelliler için açtığı memuriyet sınavına girmiş ve 2001 yılından beri santral memuru olarak çalışmaktadır. 2009 yılında kurum içindeki yükselme sınavını kazanarak Gelir Uzmanı oldu. İronik bir ifade ile artık çok daha uzmanca kaldırdığını söylüyor telefonları. Bunların dışında, hayatını Aliağa Belediye Türk Halk Müziği Korosu çalışmaları ve dolayısıyla türkülerle, Engelsiz Erişim Derneği faaliyetleriyle, EEEH yazı çalışmalarıyla ve kabartma yazıyla Kur’an’ı Kerim okumayı geliştirmekle renklendiriyor.
Yazara,
guleycane@gmail.com
e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

1983 İstanbul doğumlu yazar, 2006’da İstanbul Üniversitesi’ndeki Felsefe eğitimini tamamladı ve şu an Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenim görmekte.
Yazarımız, disiplinlerarası çalışmalarla ilgilenmekte, farklı alanları birbiriyle ilişkilendirmekten haz duymaktadır.
Yazara,
meralsozen1@gmail.com
e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

1994 İstanbul doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümü son sınıf öğrencisidir. Homo ibretus takma adıyla yazdığı kişisel bloguyla tanıdığımız genç yazar, aynı zamanda, sakatlık kimliği, erişilebilirlik, sesli betimleme gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır.
Yazara
ilkeceperli@gmail.com
e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

1981 yılında, Konya'da, görme engelli olarak doğan yazar; ilkokul dâhil, hiç körler okuluna gitmemiştir. 2003 yılında, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni hem mezun olduğu hem de o döneme kadar ki en yüksek ortalamayla, birinci olarak tamamlamış; aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans yapmıştır. Halen, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Ön Lisans Programı öğrencisidir. Engelsiz Erişim Derneği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneklerinde aktivizm çalışmalarına devam etmektedir. en büyük hedefi, Hak Temelli Yaklaşım ilkesini tüm beyinlere kazımaktır. Hayatının en büyük kazanımlarından birisinin dergimizde yazmak olduğuna inanmaktadır.

Yazara
sevgi.mart@gmail.com 
e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.