Ana içeriğe git Paylaşıma git

Açık turkuaz zemin üzerinde avucunda dünya küresini tutan koyu turkuaz renkli bir el var. Dünyanın üzerinde yalnızca siyahla çizilmiş paralel ve meridyenler bulunuyor. Altta büyük harflerle ve yine koyu turkuaz renkte EEEH yazıyor. İlk E harfinin içinde eşit, ikinci E harfinin içinde engelsiz, üçüncü E harfinde erişilebilir ve H harfinin içinde hayat yazıyor. Sözcükler beyazla yazılmış.

Kamu Personelinin Yeni Kabusu DPSS

Yazar: Mihri İlke Çeperli

Toplam okunma: 1251

homoibretus@gmail.com

Sayı 35, Ocak 2017

 

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada yankı bulan İETT rezaleti üzerine ÖSYM’den sürpriz bir açıklama geldi. Bir otobüs şoförünün engelli bir yolcuya, tekerlekli sandalyesiyle otobüsten inmesini sağlayacak rampayı açmaması ve yolcunun bu yöndeki talebine incitici sözlerle karşılık vermesi üzerine, ÖSYM, özellikle hizmet sektörü çalışanlarına engelli farkındalık düzeylerini ölçmeye yönelik bir sınav yapılacağını ve bu sayede engelli vatandaşların bilinçsiz ve merhametsiz personelce mağdur edilmesinin önüne geçileceğini açıkladı. DPSS (Duyarlı Personel Seçme Sınavı) adı verilen bu sınava hâlihazırda görev yapmakta olan tüm kamu çalışanları tabi tutulacağı gibi, bankalar gibi özel kuruluşlar da çalışanlarını bu sınava tabi tutabilecek. Sınavla ilgili başka hiçbir bilgi verilmezken, sınav tarihinin bile sınav gününden 3 gün önce duyurulacağı belirtildi. Açıklamayı duyan bazı kamu çalışanlarında Solitaire oynamanın mutluluğu, yerini sınav kaygısına bıraktı.

Sınavlara hazırlıkta kendi ekolünü yaratan İbret Dershanesi olarak, bu DPSS işinde çok para olduğunu gördük ve özellikle siz değerli Solitaire’ciler için DPSS hazırlık kursu açmaya karar verdik. Kursumuz sayesinde DPSS’ye en iyi şekilde hazırlanacak olmanızın yanında, ibretlikleri yerinde gözlemleme ve uygulamalı aktivitelerle öğrendiklerinizi pekiştirme imkânı bulacaksınız. Ayrıca, sosyal farkındalık objeleri yapma (empati anahtarlığı, farkındalık pipeti vb.), engelliler günü tweet’leri hazırlama gibi daha pek çok konuda yetkinleşebilecek; dilerseniz dershanemizin sağladığı özel yetenek bursları sayesinde, ağır sıklet engel kaldırma dalında olimpiyatlara bile hazırlanabileceksiniz.

 

ŞİMDİ REKLAMLAR…

 

Başarının tek adresi,

 

TABİİ Kİ İBRET DERSHANESİ!!!

İnanç

Başarı

Reçetesinde

En

Tepededir

 

https://m.youtube.com/watch?v=63ysgtYZRdU

Yazarın eski yazıları

Paylaş

Facebook'ta paylaş
Google+'da paylaş