Ayşe-Turgay Gümüş Hakkında

Ayşe-Turgay Gümüş Tarafından Yazılan Yazılar


Oleeey, yaşasııın! Yeni yazı zamanı. Siz bu saçma sapan girişi okurken aynı zamanda el çırpan iki acayip yetişkin de canlandırın kafanızda. Hep öyle bir heyecanla yazıyoruz çünkü. Kâfi derecede lüzumsuz bir giriş yaptığımıza kaniyseniz, o zaman azıcık mantıklı yetişkincilik oynayıp kitap konuşmaya geçmeden önce bu sayfalardan biz de dergimizin onuncu yaşını sevinçle kutladığımızı söyleyelim.


“Hoh hoh hooooh!” diye başlayıp Noel babacılık oynasak goygoy mu sayılır ki acep sevgili okur? O huysuz editör kızabilir. Azıcık Mahmut Hocalık var da arkadaşta ayıptır söylemesi. Neyse, ciddi olalım ve bu kez heybemizde önerilmek üzere bir çocuk kitabı ile geldiğimizi söylemekle başlayalım. 

 


Yeniden merhaba EEEH Dergi takipçileri. Kışın kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı şu günlerde İzmir’den kucak dolusu sevgi ve selamlar… Korkmayın, korkmayın, “Her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa” falan demeyeceğiz. Yani azıcık televizyon programı başlangıcı gibi olmuş olabilir ama devamı yok vallahi. Önceki yazımızda şeffaf bant ve şeffaf asetat ikilisinin ebeveynlik serüvenimizde erişilebilir kitap ve oyuncak yapmakta nasıl olmazsa olmazımız olduğunu kısaca anlatmıştık. Bu yazımızda da kaldığımız yerden devam edeceğiz. Devamını Oku...


Çocuk Kitaplarını Nasıl Erişilebilir Yaptık?

 

Merhaba EEEH Dergi okuyucuları. Yazımıza başlarken, bize bu yazacaklarımızı anlatma fırsatı verdikleri için EEEH Dergi ekibine çok teşekkür ederiz.