Ana içeriğe git Paylaşıma git

Açık turkuaz zemin üzerinde avucunda dünya küresini tutan koyu turkuaz renkli bir el var. Dünyanın üzerinde yalnızca siyahla çizilmiş paralel ve meridyenler bulunuyor. Altta büyük harflerle ve yine koyu turkuaz renkte EEEH yazıyor. İlk E harfinin içinde eşit, ikinci E harfinin içinde engelsiz, üçüncü E harfinde erişilebilir ve H harfinin içinde hayat yazıyor. Sözcükler beyazla yazılmış.

Editörden

Yazar: Editör

Toplam okunma: 213

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

Sayı: 55

Eylül 2018

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke, Meral Sözen.

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

Ses Teknik Destek: Burak Sarı.

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

İletişim Bilgileri:

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

E-posta: eeehdergi@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

Merhaba Sevgili Okurlar

Yağmurları ve serinliğiyle gelen eylül ayını, EEEH dergi olarak sonbahar  bulutlarının hareketliliğini anımsatan yazılarımızla karşılıyoruz.

Mihri İlke Çeperli’nin sakat aktivistlerde gözlemlediğini belirterek irdelediği “gizli sağlamcılık örnekleri” üstüne yazısıyla  başlıyoruz. Deniz Aydemir Döke kıtalar arası yolculukta kendisine eşlik eden ufak bir yolcuyla havaalanında yaşadıklarını kaleme almış ve bakın neler söylüyor. Ardından Engin Yılmaz içine rekabet karıştığında engellileri yakından tanımanın nasıl bir hale büründüğünü somutlayan  birkaç vakayı bize aktarıyor. Canan Çam Yücel’se başka bir meselenin, temelde engelli, özelde kör bir çocuk yetiştirmenin inceliklerinin peşindeki satırlarıyla dokunuyor okurlarımıza. Gülcan Altun’sa betimleme yorumlarını biriktirdiği sepetinden bize birkaç sürpriz çıkartıyor. Sevgi Mart bu ay için başka başka memleketlere yolculuğun kapısını açan ipucunu paylaşmayı tercih ediyor. Yeni bir baston ve Erişilebilirlik Festivali yaklaşırken Sevda Bozbey Yılmaz etkinlik mutfağından fısıltılarla ilk konuğumuz oluyor. Ardından Esra Gözütok engelli bireylerle  çalışma  deneyiminin izleriyle bir diğer konuğumuz. Üçüncü konuğumuz ağustos sayımızın çağrıştırdıklarını anlattığı yazısıyla Lokman Ayva oluyor. Son konuğumuz Gözde Kılıç ise iletişim konusuna dair fikir ve önerilerini dile getiriyor.

 

EEEH Dergi ailesi olarak  zihninizi soru işaretleriyle süsleyip camınıza  pıtır pıtır vuran damlalara eşlik   etmek dileğiyle.

 

Yazarın eski yazıları

Paylaş

Facebook'ta paylaş
Google+'da paylaş