Ana içeriğe git Paylaşıma git

Açık turkuaz zemin üzerinde avucunda dünya küresini tutan koyu turkuaz renkli bir el var. Dünyanın üzerinde yalnızca siyahla çizilmiş paralel ve meridyenler bulunuyor. Altta büyük harflerle ve yine koyu turkuaz renkte EEEH yazıyor. İlk E harfinin içinde eşit, ikinci E harfinin içinde engelsiz, üçüncü E harfinde erişilebilir ve H harfinin içinde hayat yazıyor. Sözcükler beyazla yazılmış.

Editörden

Yazar: Editör

Toplam okunma: 208

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

Sayı: 52

Haziran 2018

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke, Meral Sözen.

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

Ses Teknik Destek: Burak Sarı.

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

İletişim Bilgileri:

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

E-posta: eeehdergi@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

Editörden

Merhaba sevgili okurlar,

Yepyeni bir sayıyla işte yine karşınızdayız. Farklı lezzetler barındıran, zihin kurcalayan yazılarımız sizleri bekliyor.

Bazen yalnızca engelli kimliğimize hapsederler bizi. Diğer yönlerimizi ısrarla görmezler. Ama bazen de tersi olur sanki. Nasıl mı? Cevabı Meral Sözen’in yazısında.  Peki engelinizle var olmak nedir? Hayata istediğiniz gibi karışabilmek mi yoksa bunu yaptığınız zamanlarda bile sürekli bir tetikte olma hali mi? Bahar Yavuz’un yazısına kulak verelim. Sırada engelliler ve cinsellik var. Kulağınıza garip mi geldi? Bunu Beyza Ünal’ın yazısı ile irdeleyelim o halde. Gözünü bağlayıp kör olanlara, tekerlekli sandalyeye oturanlara itirazınız mı var? Peki sizce nasıl bir yöntem yaşanan gerçeği idrak etmelerini sağlayabilir? Burak Sarı’nın yazısını okuyup öğrenelim. Biz engelliler bir araya gelebilsek, hepimiz aynı zamanda diğerlerimiz için de konuşsak hareket etsek ne güzel olurdu diyenlerden misiniz? Sevgi Mart duygularınıza tercüman olacak o halde. Bir arada olabilmek güzel ama bazen yalnız da kalmak önemli. Ne zaman mı? Elbette seçimlerde oy verirken. Körler için oy mahremiyetini sağlayan Engelsiz Erişim Derneği’nin bu konudaki müthiş çalışma sürecini dinlemek ve ayrıca Japonya’da körlere yönelik seçim çalışmalarını öğrenmek için Gülcan Altun’a kulak kabartalım. Yaz geldi, taşınma vaktidir mi diyorsunuz? O zaman biz de konuk yazarımız Levent Açlan’ın yazısını okumadan ev bakmayın diyoruz.

Herkese şimdiden mutlu bir yaz dileriz. Keyifli okumalar.

 

Yazarın eski yazıları

Paylaş

Facebook'ta paylaş
Google+'da paylaş