Ana içeriğe git Paylaşıma git

Açık turkuaz zemin üzerinde avucunda dünya küresini tutan koyu turkuaz renkli bir el var. Dünyanın üzerinde yalnızca siyahla çizilmiş paralel ve meridyenler bulunuyor. Altta büyük harflerle ve yine koyu turkuaz renkte EEEH yazıyor. İlk E harfinin içinde eşit, ikinci E harfinin içinde engelsiz, üçüncü E harfinde erişilebilir ve H harfinin içinde hayat yazıyor. Sözcükler beyazla yazılmış.

Editörden

Yazar: Editör

Toplam okunma: 883

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

Sayı: 35

Ocak 2017

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke.

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

Ses Teknik Destek: Engin Albayrak.

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

İletişim Bilgileri:

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

E-posta: eeehdergi@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

Yeni yılın ilk sayısından herkese merhaba,

Yeni yıla ülke olarak çok iyi bir başlangıç yapamamış olsak da, EEEH dergi olarak çalışmanın ve üretmenin bizi ayakta tuttuğunun bir kez daha altını çizen otuz beşinci sayımızla karşınızdayız. Bir süredir konuk yazarımız olan Sevgi Mart, bu ay resmen aramıza katıldı. Bu ayki yazısında, körlük ve avukatlığı bağdaştıramayan insanların, Sevgi’ye ve cübbesine verdiği tepkileri okuyacaksınız. Sevgi’ye hoş geldin diyor ve Duyarlı Personel Seçme Sınavı (DPSS)ile ilgili detayları almak üzere İlke Çeperli’ye kulak veriyoruz. Elif Emir Öksüz bu ay özellikle gençlere sesleniyor. Gençler, bu yazıyı mutlaka okuyun ve sakın ola kendinizden beklentiyi düşük tutmayın. İşte size kendinizi profesyonel hayata hazırlamak için bir fırsat; Gamze Sofuoğlu Iphone üzerinden takvim kullanımını sizler için anlattı. Yeni yıla başlarken bu bilgiler çok işinize yarayabilir. Başka bir yüreklendirici yazı da Deniz Aydemir Döke’den. Deniz Amerika’da üniversite düzeyindeki ders anlatma deneyimlerini bizlerle paylaştı. Engin Yılmaz’ın bir önceki sayıda paylaştıkları ile Deniz’in paylaştıkları hem aynı hem farklı. İkisini de okuyun, kendi tarzınızı siz oluşturun. Bahar Yavuz bu ay ünlü psikanalitik kuramcı Lacan’ın perspektifinden engelliliği yorumluyor, Oğuzhan Al ise engellilik ve toplumsal cinsiyet konusunu ele alıyor. Meral Sözen merak uyandıran hikâyesine devam ediyor. Son olarak da hobilere biraz yer verelim. İşte örgü örebilen bir kör; Gülcan Altun karşınızda. Gülcan bize körcül bir yelek tarifi vermiş. Eğer örgü ile hiç aranız yoksa Fransızca bir yazı okumak bile size daha tanıdık gelebilir. Baştan uyaralım, ilmek atmayı dahi bilmiyorsanız hiç bulaşmayın. Örgü beni aşar, başka bir hobi daha iyi olurdu diyorsanız, konuk yazarımız Pınar Göcen’în yazısına bir bakın. Tandem size pek çok şey vaat edebilir.

Bu aylık bizden bu kadar. Önümüzdeki ay, EEEH Dergi’nin üçüncü yaşını kutluyor olacağız. Yazılarınızla bize katılmak isterseniz, eeehdergi@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Yazarın eski yazıları

Paylaş

Facebook'ta paylaş
Google+'da paylaş