Ana içeriğe git Paylaşıma git

Açık turkuaz zemin üzerinde avucunda dünya küresini tutan koyu turkuaz renkli bir el var. Dünyanın üzerinde yalnızca siyahla çizilmiş paralel ve meridyenler bulunuyor. Altta büyük harflerle ve yine koyu turkuaz renkte EEEH yazıyor. İlk E harfinin içinde eşit, ikinci E harfinin içinde engelsiz, üçüncü E harfinde erişilebilir ve H harfinin içinde hayat yazıyor. Sözcükler beyazla yazılmış.

Editörden

Yazar: Editör

Toplam okunma: 1075

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

Sayı: 25

Mart 2016

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke.

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

Ses Teknik Destek: Engin Albayrak.

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

İletişim Bilgileri:

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

E-posta: eeehdergi@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

 

 

Merhaba değerli okuyucular,

Bu sayımızda tam on harika yazıyla karşınızdayız. İlk olarak konuk yazarımız Levent Açlan’a kulak verelim. Yüksek Seçim Kurulu, sonunda seçimler için somut bir adım atıp bir çalıştay düzenledi. Elbette bu somut adım YSK’nın kendi kendine kavradığı bir gereksinimden doğmadı. Başarılı STK faaliyetleri, hatta belki de bu dergide defalarca yazılan yazılar bu süreci hızlandırdı. Neyse detayları Levent Açlan’dan dinleyelim, editörden değil. Bu çalıştayın yapılması şüphesiz ki bir kazanımdır. Bu ay ele alacağımız bir başka kazanım da Ceyda Evrim Çam’ın eğitim hakkı mücadelesi. Medyada yer bulan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararının perde arkasını ve sürecin detaylarını Pınar Yavuz’un Çam ile yaptığı söyleşiden öğreniyoruz. Bu ay oldukça genç bir konuk yazarımız var, Emir Saçu. Kendisi “Bir Körün Okul Maceraları” başlıklı yazısıyla dergimize ilk kez konuk oluyor. Okul yıllarını çoktan geride bırakanlar ve hala öğrenci olanların bir tebessümle okuyacağı bu yazıyı kaçırmayın diyor ve Wındows 10 hakkında geniş bilgi almak için uzmanımız Engin Albayrak’a kulak veriyoruz. Bu yazı yalnızca Windows 10’u değil, Windows’un önceki sürümleri olan 7 ve 8’i de ele alıyor. Bir başvuru niteliğindeki bu yazı, mutlaka okunmalı ve arşivlenmeli. Şimdi gelelim hepimizin artık bıktığı toplumun önyargılarına. Önce Burak Sarı ve ardından Engin Yılmaz’a kulak veriyoruz.

Sarı, kişisel deneyimlerinden yola çıkarak durumu aktarırken; Yılmaz, Yeşilçam filmlerinden dem vuruyor. Deniz Aydemir Döke ise olayın sosyal bilimsel yönünü aktarmaya devam ediyor, mikrop saldırılarına devam ediyoruz. Eylem Yurtsever “ÖP” başlıklı bir yazı yazdı bu ay. ÖP acaba sadece öpüşmeyi mi kastediyor, yoksa bu toplumun önyargılarıyla ilgili bir kısaltma olabilir mi? Okumadan bilemezsiniz. Efendim Gülcan Altun yine ağzımızı sulandırıyor, bu sefer yeşil bir kek tarifi vermiş. Acaba bu keki yapsak, Mürşide Ciğerlioğlu’na oturmaya gitsek, kendisi yeni taşınmış da güle güle oturun ziyareti yapmış oluruz, evi nasıl buluruz? Cevabı kendisinin bu ayki yazısında.

Hepinize iyi okumalar dileriz.

 

Yazarın eski yazıları

Paylaş

Facebook'ta paylaş
Google+'da paylaş