Ana içeriğe git Paylaşıma git

Açık turkuaz zemin üzerinde avucunda dünya küresini tutan koyu turkuaz renkli bir el var. Dünyanın üzerinde yalnızca siyahla çizilmiş paralel ve meridyenler bulunuyor. Altta büyük harflerle ve yine koyu turkuaz renkte EEEH yazıyor. İlk E harfinin içinde eşit, ikinci E harfinin içinde engelsiz, üçüncü E harfinde erişilebilir ve H harfinin içinde hayat yazıyor. Sözcükler beyazla yazılmış.

Editörden

Yazar: Editör

Toplam okunma: 1373

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

Sayı: 10

Aralık 2014

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke.

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Gamze Sofuoğlu, Pınar Yavuz.

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

Ses Teknik Destek: Engin Albayrak.

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

İletişim Bilgileri:

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

E-posta: eeehdergi@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

2014 Yılının Son Sayısından Herkese Merhaba,

 

Onuncu sayımızda tam on değerli yazıyla ve yazarla karşınızdayız. İlk olarak hepimize çok tanıdık bir konuda yani aşk hakkında bir yazı var bu sayımızda. Elif Emir Öksüz tartışmalı bir konuya dikkatleri çekiyor. Engelliler engellilerle mi birlikte olmalı? Sahi aşk engel tanır mı? Hazır aşktan bahsetmişken biraz da aşk filmlerinden konuşalım. Gülcan Altun bu sayıda Bi Küçük Eylül Meselesi filmini bizler için ele aldı, didik didik etti. Bu sayı sanki Şubat sayısı gibi oldu, sevgililer gününe özel yazmış sanki yazarlarımızın bir kısmı. İşte Deniz Aydemir Döke’nin yazısı, Homoibretusların Dünya Evine Girmesi. Evet, yazar isminde bir karışıklık yok; İlke Çeperli değil, Deniz yazdı bu sefer olayın mizahi kısmını. Romantik işleri bir kenara bırakalım, işte çiçeği burnunda yazarımız Engin Albayrak. Sizler için yazdı ve seslendirdi, hem kendisini tanıttı, hem de ağızları sulandıran bir hayalini paylaştı. Âdem Vural da bu hayale ortak oldu adeta. Nasıl olurdu acaba müzeler erişilebilir olsaydı? Erişilebilir kitap... Başka bir hayali gerçek yapma yolundaki adımları tabii ki Eylem Yurtsever anlatıyor. Başka bir hayal ve başka bir yolculuk... Hiç inanabilir misiniz görmeyen birinin haber sunabileceğine? İşte Engin Yılmaz’ın yazısı da bu hayale giden yoldan bahsediyor. Engelliler her şey yapabilir, araba da kullanabilir, haber de sunabilir, konser de verebilir. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna bile oturabilir ama yalnızca yılda bir gün. Yine sazlı sözlü bir 3 Aralık geride kaldı. Bakalım Burak Sarı bu konuda neler söylüyor. Biraz da yılın son sayısının ruhuna uygun şeylerden bahsedelim. Yılbaşı hediyeleri hazır mı? Umarım değildir, çünkü Mürşide Vural harika bir erişilebilir hediye rehberi hazırladı. Son yazımız konuk yazarımız Mustafa Dinçer’den, bir rehber köpek yetiştirme öyküsü.

 

Hepinize iyi okumalar ve mutlu yıllar. EEEH ailesi olarak huzur, adalet, barış dolu bir yıl geçirmenizi ve 2015 yılında da bizi okumaya devam etmenizi dileriz. EEEH Dergi’nin bir de yeni yıl hediyesi var sizlere. Artık yazıların altında yazarların önceki yazılarının linklerini bulabileceksiniz.

Yazarın eski yazıları

Paylaş

Facebook'ta paylaş
Google+'da paylaş