Ana içeriğe git Paylaşıma git

Açık turkuaz zemin üzerinde avucunda dünya küresini tutan koyu turkuaz renkli bir el var. Dünyanın üzerinde yalnızca siyahla çizilmiş paralel ve meridyenler bulunuyor. Altta büyük harflerle ve yine koyu turkuaz renkte EEEH yazıyor. İlk E harfinin içinde eşit, ikinci E harfinin içinde engelsiz, üçüncü E harfinde erişilebilir ve H harfinin içinde hayat yazıyor. Sözcükler beyazla yazılmış.

EEEH Dergi Konuk Yazarlık Politikası

EEEH Dergi Konuk Yazarlık Politikası

EEEH ekibi olarak, konuk yazar olmak isteyen arkadaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Konuk yazarlık hak ve sorumluluklarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Yazarlar

1 Konuk yazarların devamlı yazı yazma zorunlulukları yoktur. İlgilerini çeken bir konuda istedikleri zaman bir ya da birden çok yazı yazabilirler.

2 Konuk yazarlar, asıl yazarların üye olduğu, e-posta grubuna üye olamazlar.

3 Konuk yazarların yazılarının yayımlanabilmesi için, dergimize üye olmaları gerekmektedir.

4 Konuk yazarlar, dergimizde yayımlanan yazılarının tüm haklarını EEEH Dergi’ye devretmiş sayılırlar. Yazı üzerinde herhangi bir hak idda edemez ve başka bir yerde yayımlayamazlar. Ancak yazının linkini istedikleri biçimde paylaşabilirler.

5 Yazarlar, yazılarındaki fikir ve iddalarından kendileri sorumludur.

6 Konuk yazarlar, yazı kurulunun talep ettiği değişiklikleri yapmakla yükümlüdür. Yazı kurulu, değişiklikleri word belgesine açıklama ekleyerek belirttiklerinden, konuk yazarlar, açıklama ekleme ve açıklamaları yönetmeyi bilmelidir. Detaylı bilgi yazıların gözden geçirilmiş haliyle birlikte, konuk yazarlara sunulacaktır.

 

Yazılar

7 Gönderilen yazılar daha önce hiç bir yerde yayımlanmamış, engellilikle ilgili orijinal çalışmalar olmalıdırlar.

8 Yazılar word belgesinde yazılmalı, yazarın tam adını ve e-posta adresini içermelidir.

9 Yazılar, temel yazım ve imla kurallarına uymalıdır. Çok fazla hata içeren yazılar değerlendirmeye alınmadan önce, düzeltilmesi için yazara iyade edilebilir.

10 Yazıda alıntı yapıldıysa ya da diğer gerekli durumlarda, yazı sonunda mutlaka kaynak gösterilmelidir.

 

Süreç

11 Dergimize üye olunduktan sonra, konuk yazarlar EEEH Dergi e-posta adresini kullanarak yazılarını göndermelidir. Yazı e-postaya ek olarak eklenmelidir. Üçüncü kişiler aracılığıyla ulaştırılan ve e-posta içine kopyalanıp yapıştırılmış yazılar değerlendirmeye alınmaz.

12 Dergimize gönderilen yazılar değerlendirmeye alındıktan sonra, yayımlanıp yayımlanmayacağına oy çokluğu ile karar verilir.

13 Yayımlanmasına karar verilen yazılar, düzeltmelerinin yapılması için yazarına gönderilir.

14 Yazı kurulu, yazı üzerinde anlamı değiştirmeyecek değişiklikler ve düzeltmeler yapma hakkına sahiptir.

15 Yayımlanmadan önce, yazı yeniden yazarın onayına sunulur. Yazar üç iş günü içerisinde cevap vermediği takdirde, yazının son halini onaylamış sayılır.

16 Düzeltmeleri yapılan yazılar, yazı kurulunun uygun gördüğü bir sayıda yayımlanır.

 

Paylaş

Facebook'ta paylaş
Google+'da paylaş