Yazılarda Ara

EEEH DERGİ BEŞ YAŞINDA

 

EEEH Dergi ve Engelsiz Erişim ile birlikte ben, erişilebilirlik, eşitlik ve engelsizlik kavramlarına yepyeni anlamlar yükleyip  bunları hayatın içine yedirme savaşının içinde, nasıl bir Mücadele verildiğini gördüm. Ne mutlu ki bu oluşumların küçücük de olsa bir parçasıyım.

Gülcan Altun.

 

EEEH Dergi benim için, kelimelerle el ele tutuşulabileceğini öğrendiğim, hayatımın en anlamlı varlıklarından; ve her kulacımda asla vazgeçemeyeceğim dostlar bulduğum, yüzmekten asla bıkmayacağım sonsuz bir okyanus.

Sevgi Mart

 

EEEH Dergi, bize dair her şeyin tarihe not düşülmesidir. EEEH Dergi hayattır.

Burak Sarı

 

EEEH Dergi benim için, çok şeyi öğrendiğim, birçok farklı bilgiye bir arada ulaştığım, bazen kaynak olarak kullandığım ve engellilik algımı değiştiren bir dergi oldu.

Olgun Yılmaz

 

EEEH Dergi  benim için, körlük mücadelesinde  bir çığır  açmak demek; EEEH Dergi, bilincimin  açılması; aynı sorunlar  etrafında  farklı hayatlarla büyük bir mücadeleye ortak olmak demek. EEEH Dergi benim için emek demek; ayrımcılığa da ayrıcalığa da karşı olmak  demek; EEEH Dergi, eşit, erişilebilir, engelsiz bir hayata   gururla  eşit katılmak  demek. İyi ki varsın EEEH Dergi; hep var olman dileğimdir.

Nuri Turhan

 

EEEH Dergi iyi ki var. Erişilebilir yaşamanın bir hak olduğunu bizlere ve gelecek kuşaklara aktarmanın bir aracı olduğu için teşekkürler.

Erol Çorbacı

 

Okumak kadar dinlemek de bir güzel eylemdir. İyi şeyler yapıldıkça, güzel oluyor. Yayın kulvarında Dünyaya seslenmeye devam eden derginizi ve emek verenlerinizi tebrik eder, Daha uzun soluklu olmasını temenni ederim.

Necati Onur Bağlı

 

EEEH Dergi benim için, engelliler dünyasında anlamı çok önemli, farklı ve yepyeni bir pencere açtı.
Nuri Koçak

 

EEEH Dergi, ufkumuzu aydınlatan, birçok bilgiye erişebildiğimiz ve engellilerin sorunlarını en güzel bir şekilde irdeleyen bir platform benim için. Teşekkürler EEEH Dergi yazarları ve yöneticileri. Teşekkürler Engelsiz Erişim Derneği.

Nebi Kaban

 

“Eeeh!” dedik, “Bu yaşamda biz de varız” dedik. Çıktık yola, Engelleri aşa aşa, birlikte koşa koşa, kabul ettirdik kendimizi paşa paşa. Yaşa özgürlük yaşa. Gerçekten biraz bizden biraz toplumdan, hepsi iç içe, dopdolu paylaşımlar… Nice sayılara birlikte. Yılmak yok, vaz geçmek hiç yok. hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. Kurtulmak yok tek başına; ya hep beraber ya hiçbirimiz.

Erdoğan Güner

 

Altmış yıl demek, benim okuryazarlığım demektir. Ne güzel tesadüf altmış yedi yaşındayım; altmış yıldır okuyup yazıyorum ve onca zaman içinde ilk ve son makalemi EEEH Dergi’ye yazdım. (Bkz. EEEH Dergi, sayı 10, Köpeğim ve Ben) EEEH Dergi de altmışıncı sayıya ulaştı. Dile kolay, bu beş yıl demek; her ay bizlere seslenir ve her sayıda içinde kendimizden bir şeyler buluruz. Dergi ekibinin bu mutlu heyecanına tüm kalbimle katılıyorum. Yayın hayatınızın  altmış sayılara değil nice  altmış yıllara ulaşması dileğiyle, tüm yayın ekibini kutlarım. Yolunuz açık olsun. 

Mustafa Dinçer

 

Dergiyi okumaya başlayalı çok olmadı. Ama okuduklarımın hepsi çok samimi yazılardı. Bebek bakımı konusunda merak ettiğim şeyler vardı. Bu konuda bir sürü şey buldu Google. Ama arasında dergide  Deniz Hanım’ın yazısını gördüm.  O gün sayının birçok yazısını okudum. Çok zevkliydi. Sosyal medya hesabımdan takibe aldım. Okudum, okudum. Yazar ekibinin enerjisi, hayata bakışı, delidolu hareketli tarzı hayran bıraktı beni  kendine.  Başarılar. Seviyorum sizi.

Kübra Ev

 

EEEH Dergi benim için, eşit, erişilebilir, engelsiz bir hayat için mücadele verilen özgür bir ortam. İyi ki varsın EEEH Dergi ve iyi ki ben bu sıcak aile ortamının bir parçasıyım.

Canan Çam Yücel

 

EEEH Dergi benim için, yeni keşfettiğim bir denizin, varılmayı bekleyen karşı sahilidir.

Can Serhat Bağrıyanık

 

Bu derginin büyümesine, bir okur olarak benim de bir katkım varsa, bundan mutluluk duyduğumu söylemek isterim. EEEH Dergi, bana haklarımı aramamda daha cesur davranmam ve yazıları okudukça toplum içinde özgüvenimin daha yüksek olması konusunda katkı sağlayan bir kaynak.

Ferhat Selvi

 

EEEH Dergi, yalnız olmadığımın en somut göstergesidir. Var olsun sesimiz.

Meral Sözen

 

EEEH Dergi’yle tanışmak benim için, uzun süredir görüşmediğim yakın bir dostla tekrar sohbet etmek gibiydi.

İbrahim Ünsal

 

EEEH Dergi benim için, umutlu dayanışmanın, dirençli mücadelenin, tıpkı aynı nehirde ikinci kez yıkanılmayışı gibi, her ay ve her yazıyla yeniden şekillenip güzele, özgürlüğe, geleceğe doğru  evrilmesidir.
Bahar Yavuz

 

EEEH Dergi Benim için, engellilik üzerine kafa yorup, öğrendiğim ve düşündüğüm şeyleri paylaşmak, bir yerlerde belki bir iz bırakabilmek. Çoğuyla yüz yüze hiç tanışmadığım yazar arkadaşlarımla sımsıcak bir dostluk kurmak  demek.

Deniz Aydemir DökeEEEH Dergi benim için, uzun bir süre severek takip ettiğim, sonrasında bir parçası haline geldiğim, kendi büyürken bizi de büyüten ve güçlendiren bir dayanışma ortamı... Hep birlikte nice senelerimiz olsun!

Beyza Ünal

 

EEEH Dergi benim için, farklılıkların gücünü, farklılıkların biricikliğini, çok daha güçlü, çok daha özümseyerek kavradığım bir yol gösterici oldu bugüne dek. Kim bilir daha neleri öğretecek.

 

Engin Yılmaz

 


Sesli Dinle

Yorumlar

Yorum mevcut değil.