Yazılarda Ara

Ramazan Derin

Ramazan Derin Hakkında

E-posta Adresi:

Ramazan Derin Tarafından Yazılan Yazılar


Herkese merhabalar

Geçen ay can denizin bilişim yazısında önerdiği eklentilere ek olarak uzun süredir kullandığımız 2 eklentiyi işinize yarayacağını düşündüğüm için paylaşmak istiyorum. Başlıktan anlaşılabileceği gibi eklentinin birisi reklam engelleyici, diğeri ise internette dinlediğimiz medyaları hızlandırmayı sağlayan bir eklenti.

 


Mail gruplarında ya da arkadaş çevremde sıkça karşılaştığım bir soruya yanıtlar verme amacıyla bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bu yazıda direkt olarak bir model adı ya da markasına yer vermek yerine, bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz kısmına odaklanmaya çalışacağım.

Unutmayın ki alacağınız bilgisayar içerisindeki en önemli bileşenlerin çoğu, alacağınız bilgisayar markası tarafından üretilmiyor.

 


Başlıktan da anlaşılacağı  gibi anlatacağım  program ile videodan sese, sesten sese, videodan videoya dönüşüm yapabilirsiniz. Bu programın En basit kullanımına bir kaç örnek vermek gerekirse; telefonunuzdan aldığınız farklı formattaki ses kayıtlarını mp3’e dönüştürmek, formatını değiştirmek Istediğiniz dosyaları toplu halde kolayca istediğiniz bir medya formatına dönüştürmek, işinize yaramayan videoları sadece ses haline getirip alandan tasarruf etmek.


Birkaç yıl boyunca mail’lerimin hiçbirini silmemiş olmam, finallerimin de yaklaşmasıyla birlikte kafamı kurcalamaya başladı. Bunun sonucunda, gelen kutumdan binlerce mesajı çok kısa bir süre içerisinde temizledim ve Gmail e-postalarını kısa sürede temizlemek isteyenler için izlediğim yolu paylaşmaya karar verdim.