Yazılarda Ara

Can Deniz Balkaya

Can Deniz Balkaya Hakkında

Can Deniz Balkaya Tarafından Yazılan Yazılar


Herkese merhaba. Bu ay ne yazsam diye çok düşündüm. Kulaklıklardan girdim telefonlara, oyunlardan çeşitli okuma uygulamalarına kadar hiçbir şeyi seçemedim. En son, geçen ay Chrome’a bir eklenti indirmiştim. Eklenti harika bir şekilde çalıştı ve internet keyfimi feci bir şekilde arttırdı. Ben de bunun şerefine, bu ay sizlere üç adet Chrome eklentisinden bahsedeceğim. Sırasıyla bu eklentiler:

Google Çeviri


Herkese selam. Bugün sizlerle online bir eğitim platformu olan Udemy’yi incelemek istiyorum. Hazır evdeyiz, bu zamanları değerlendirelim. Youtube veya diğer platformlarda çeşitli eğitimler bulabiliyoruz zaten. Ancak Udemy, direkt olarak sadece eğitimler için tasarlanmış bir platform. Aslında son zamanlarda ünlü olan, milyonlarca kullanıcıya sahip bir uygulama. Udemy’de konunun uzmanı eğitimciler ders veriyor; öğrenmek isteyen öğrenciler de verilen kurslara kaydolarak eğitim alıyor.


Herkese selamlar. Bu ay, uzun süredir gözüme çarpan bir konu hakkında yazmak istedim. Çoğumuz çeşitli grupları takip ediyor, bilgi alıyor veya sorunlarımızı yazıp çözümler oluşturuyoruz. Fakat çoğu zaman, daha önce açılmış bir konunun tekrar açıldığını görüyoruz. Bu, hem konularda karmaşıklığa hem gereksiz meşguliyete hem de grupta paylaşım yapan insanların enerjilerinin düşmesine yol açıyor.